Opinie

W listopadzie 2017r w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym Fundacji „Światło”odbyło się szkolenie dla personelu medycznego pracującego na oddziałach zakładu. Na terenie placówki znajduje się 48 łóżek dla Osób w Śpiączce, są to osoby po ciężkich i rozległych uszkodzeniach mózgu, spowodowane różnymi przyczynami (wypadki komunikacyjne, stany po NZK, podtopienia i wiele innych). Tematem szkolenia była „Rehabilitacja pacjentów w śpiączce” i przeprowadził je dr Grzegorz Biliński, który już wcześniej kilkakrotnie na kursach, warsztatach i konferencjach dzielił się z nami swoją wiedzą i bogatym doświadczeniem zawodowym. Dzięki temu po raz kolejny bardzo mocno poszerzyliśmy swoje wiadomości i zdobyliśmy nowe „narzędzia” do pracy z pacjentem w śpiączce. Dzięki szkoleniu poznaliśmy różne sposoby doświadczania otoczenia oraz interakcje z nim, a także metody posługiwania się odpowiednimi środkami stymulacji, dzięki czemu osoba w śpiączce i ograniczonej świadomości odkrywa na nowo swoje możliwości. Szkolenia było dla nas ciekawe i pouczające oraz poszerzyło nasze spojrzenie na problemy naszych chorych. W najbliższym czasie i przy najbliższej okazji chętnie zaprosimy Pana doktora na kolejne naukowe wydarzenia w naszym Zakładzie. Gorąco polecamy to szkolenie, każdy kto pracuje w Zakładach Opiekuńczo leczniczych, Domach Pomocy Społecznej powinien je przejść, tak jak Kurs o podnoszeniu, przenoszeniu i pozycjonowaniu chorych i Oczywiście Międzynarodowy Kurs stymulacji Bazalnej.
Mgr Monika Skomra

Kierownik Rehabilitacji ZOL Fundacji Światło w Toruniu

Witaj, chciałem się podzielić moimi przemyśleniami i na temat szkoleń dr Grzegorza Bilińskiego. Były to kursy o Pozycjonowaniu i układaniu chorych, Badaniu i terapii osób po uszkodzeniu układu nerwowego, analizie i terapii zaburzeń chodu a także Stymulacji Bazalnej organizowanym w Opolu. Jestem bardzo zadowolony z tych szkoleń oraz  wzbogacony dużą ilością wiedzy  praktycznej jak i teoretycznej. Pan Grzegorz wykazuję się wielkim doświadczeniem w zakresie pracy z pacjentem neurologicznym i na kursach podaje nam wiele ciekawych przypadków z którymi możemy spotkać się na co dzień w naszych gabinetach. Nie ukrywam wiele z nich wdrażam do pracy ze swoimi pacjentami i daje mi to bardzo pozytywne rezultaty. Poza tym przedstawia nam człowieka jako osobę, którą uzdrawiamy nie tylko poprzez ćwiczenia, ale także poprzez rozmowę i profesjonalne podejście. Ponadto spotkania są urozmaicone w szereg prezentacji, z którymi możemy spokojnie się zapoznać a nawet mamy do nich prywatny dostęp przez co możemy na co dzień do nich wracać.

Z mojej perspektywy chciałbym bardzo wziąć udział w szkoleniu prowadzone przez Pana Grzegorza (np. pacjentów w śpiączce). Mam nadzieję, że szkolenia pod okiem Pana dr. Grzegorza Bilińskiego będą nadal organizowane a ja będę mógł w nich uczestniczyć.

mgr fizjoterapii Mateusz Górski

Specjalistyczne Centrum Rehabilitacji Neurologicznej w Polanicy Zdrój

Witam, nazywam się Tomasz Piojda. Jestem magistrem fizjoterapii oraz pedagogiki specjalnej – o specjalizacji terapia zajęciowa i kwalifikowanym oligofrenopedagogiem. W ubiegłym roku ukończyłem również specjalizację z fizjoterapii. Od ponad 10 lat pracuję z ludźmi którzy borykają się z wieloma problemami. Początkowo doświadczenie zbierałem w pracy z dziećmi i młodzieżą niepełnosprawną oraz z dorosłymi niepełnosprawnymi. Dodatkowo od rozpoczęcia pracy, aż do teraz pomagam ludziom głównie z dziedziny ortopedii, neurologii i medycyny sportowej. Wraz z rozpoczęciem pracy klinicznej w zawodzie fizjoterapeuty podjąłem się pracy również jako wykładowca m.in. w Medycznym Studium Zawodowym w Kłodzku i w Nysie oraz w Wyższej Szkole Medycznej w Kłodzku.

Zgłębiając wiedzę i praktykę na różnych szkoleniach, miałem okazję i przyjemność uczestniczyć w jednym z takich szkoleń prowadzonym przez Grzegorza Bilińskiego ad. tematyki oceny funkcjonalnej u pacjentów neurologicznych (m.in. udar mózg, SM, urazy czaszkowo-mózgowe). Podejście prowadzącego do uczestników i pacjentów, połączone z wiedzą high quality, doświadczeniem i empatią stwarza świetne warunki do nauki i późniejszej pracy. Prowadzący, cytujący hinduskiego misjonarza Anthony’ego de Mello, pokazuje jasno, iż nie tylko sucha wiedza i najlepsze umiejętności są najważniejsze w pracy z pacjentem neurologicznym, ale nasze nastawienie i motywacja oraz stworzenie komfortowych warunków w terapii. Uszkodzenia na poziomie centralnego układu nerwowego to nie tylko problem spastycznej kończyny czy deficyty czuciowe, ale przede wszystkim zmiany w całym ciele, a w szczególności w umyśle człowieka. Prowadzący łączy wiele koncepcji terapeutycznych takich jak Bobath, PNF, Stymulacja Bazalną i tłumaczy w jasny sposób. Zdecydowanie polecam szkolenia i przyjazną atmosferę w trakcie wymiany doświadczeń u kogoś takiego jak dr Grzegorz Biliński.

Tomasz Piojda

Cześć mam na Imię Ola. W lutym 2018 miałam okazje uczestniczyć w warsztacie o tematyce Transery – techniki podnoszenia i przenoszenia osoby niesamodzielnej, prowadzonym przez dr Grzegorza Bilińskiego. Czas spędzony na tym warsztacie był świetna okazją dla przypomnienia i nabycia nowych umiejętności w tym temacie a także skorygowanie dotychczas stosowanych technik. Z wielką przyjemnością słuchałam Grzegorza, który wykazał się szeroka wiedzą teoretyczna i praktyczną. Miła atmosfera pozwalała na bezpośredni kontakt z prowadzącym, zadawanie mu pytań i uzyskiwanie wyczerpujących odpowiedzi ubogaconych przykładami z jego wieloletniej pracy i ogromnego doświadczenia w pracy z pacjentami. Prezentowane techniki mogliśmy od razu wypróbować na sobie. Bardzo ciekawy warsztat, wiele wnoszący do mojej pracy. Już się dnie mogę doczekać kursu!
Mgr Aleksandra Groń

Szpital Wojewódzki w Opolu (Oddz.Chorób Wew., Hematologia, Opieka Krótkoterminowa, OIOM)

Dziękuję (mistrzu) za szkolenie o podnoszeniu i pozycjonowaniu chorych. Moje Dziewczyny (pielęgniarki i opiekunki) codziennie rozmawiają o tym czego się nauczyły. Nie chcę za bardzo kadzić, aby woda sodowa nie uderzyła do głowy i nie zaszkodziła, ale To co pokazałeś w te parę godzin wywołało bardzo duże poruszenie w Oleśnie. Pozdrawiam mgr Renata Bienias
mgr Renata Bienias

Cześć, Tu Mariola 🙂 Bardzo dziękuję Grzegorzu za ten warsztat. Jak zauważyłeś po nas moglibyśmy Cię tak słuchać cały czas. Twoje doświadczenie, wiedza i niesamowite przypadki pokazują jaka rehabilitacja i komunikacja z pacjentem jest ważna i bezcenna. Jak zwykle za krótko ????????????. Pojechałam za Tobą nawet 200 km bo wiem ze każdy wykład, warsztat, konferencja prowadzona przez Ciebie jest bezcenna i warta poświęcenia czasu. Jeszcze raz dziękuję za dzisiejszy warsztat. Jak będę przeprowadzać to szkolenie to pozwól że będę Cię cytować… Po dzisiejszym spotkaniu chce wrócić do pacjentów leżących, neurologii częściowej i geriatrii… Jak będziesz gdzieś przemawiać na konferencji lub będzie cały kurs o podnoszeniu chorych to proszę daj znać to postaram się przyjechać. Pozdrawiam i życzę pięknego weekendu. A! Zapomniałam dodać że Jako jedyny masz niesamowite podejście i relacje z pacjentem które są bezcenne i niesamowite które są warte naśladowania choć nie każdy potrafi wejść w taką relacje od której zależy cała rehabilitacja. Fajnie spotykać się z różnymi fizjoterapeutami z którymi można wymienić się doświadczeniem. Raz jeszcze, to był niesamowity dzień!
Mariola